Poradce

Připravujeme pro Vás články, které se týkají všeho, co je dobré znát o pneumatikách pro motocykly:

Něco málo k pneumatikám pro motocykly

Pokud u motocyklů zanedbáváme pneumatiky, ohrožujeme nejen sebe, ale i ostatní. Povrch pneumatik je přece jediným pojítkem motocyklu s vozovkou a pneumatiky musí plnit mnoho funkcí. Slouží k přenášení hnacích sil od motoru a brzdných sil od brzd z kol na povrch vozovky, zajišťují vedení kola nejen v přímé jízdě, ale i v zatáčkách, slouží i jako pomocné činné součásti pérování a napomáhají zajišťovat komfort pérování.

Přenos hnacích a brzdných sil

Schopnost přenášet síly se u zadní pneumatiky zvětšuje s její šířkou a s tíhou, která působí na zadní kolo. Tím je částečně vysvětleno, proč jsou zadní pneumatiky většinou silnější než přední.

Životnost motocyklových pneumatik závisí na následujících faktorech:

Styčná plocha pneumatiky s vozovkou, Použitý materiál , Váha motocyklu, Styl jízdy, Výkon motocyklu, Stav vozovek, Tlak vzduchu v pneumatikách

Stabilita

Rozhodující vliv na stabilitu jízdy má vnitřní konstrukce pneumatik. Pneumatiky musí mít kulatí průřez, aby zajišťovaly bezpečné boční vedení kol i při velkých náklonech v prudkých zatáčkách.

Několik postřehů

S novými pneumatikami musíme prvních 200km jezdit opatrně, protože mají hladký povrch a sníženou přilnavost k vozovce. Hladká povrchová vrstva vznikla při výrobě a ta se musí nejprve obrousit a to nějaký ten kilometr trvá....

Opravy pneumatik

Poškozenou pneumatiku musíme z bezpečnostních důvodů nechat opravit vždy u odborníka. Na tom trvají všichni výrobci pneumatik. Opravné sady, které jsou normálně k dostání v prodejnách s autopříslušenstvím, jsou pouze provizorním prostředkem, který nám umožní dojet domů nebo do servisu

Tlak vzduchu v pneumatikách

Větší poškození pneumatik, je zapříčiněna špatným nahuštěním. Nesprávné nahuštění pneumatik vždy významně zhoršuje jízdní vlastnosti.

Dunlop SportSmart: pneu jako bestseller

Pneumatiky Dunlop SportSmart, který tvoří vrchol nabídky této značky, se v letošní sezóně stala jednou z nejprodávanějších pneu v této kategorii.
1
RYCHLÝ KONTAKT

Petr Matějka
Slavojova 664/11
Praha 2
128 00

qr

+420 777 136 386
+420 602 386 136

pmpneuservis@email.czNaše novinky
27. 10. 2017 Zakoupené pneu na e-shopu Vám rádi přezujeme, a to v našem pneuservisu v Horoměřicích, ul. Mikoláše Alše 639.
www.pm-pneuservis.cz Více ›
V našem pneuservisu Vám na počkání aplikujeme Ultraseal do motocyklů všech kategorií. Více ›