Stabilita

Rozhodující vliv na stabilitu jízdy má vnitřní konstrukce pneumatik. Pneumatiky musí mít kulatí průřez, aby zajišťovaly bezpečné boční vedení kol i při velkých náklonech v prudkých zatáčkách.

Náhlý únik vzduchu z pneumatiky nesmí učinit motocykl neřiditelným. Kvůli tomuto požadavku se začaly zavádět bezdušové pneumatiky, které navíc mají znatelně větší boční stabilitu než srovnatelné pneumatiky s duší. Logickým vyústěním vývoje jsou současné nízko profilové pneumatiky.

Ve srovnání s automobilem mají pneumatiky motocyklu pouze malou styčnou plochu s vozovkou a zvláště u těžších strojů musí mít pneumatiky velkou nosnost (zejména tehdy, když je stroj obsazený dvěma osobami a navíc naložený zavazadly).

Zde hraje veledůležitou roli tlak vzduch v pneumatikách. Nízký tlak zhoršuje vedení pneumatiky při přímé jízdě, jízdní vlastnosti v zatáčkách, životnost pneumatiky a kromě toho pak pneumatika klade při jízdě větší valivý odpor – v důsledku toto se může přehřátím zničit.

RYCHLÝ KONTAKT

Petr Matějka
Slavojova 664/11
Praha 2
128 00

qr

+420 777 136 386
+420 602 386 136

pmpneuservis@email.czNaše novinky
27. 10. 2017 Zakoupené pneu na e-shopu Vám rádi přezujeme, a to v našem pneuservisu v Horoměřicích, ul. Mikoláše Alše 639.
www.pm-pneuservis.cz Více ›
V našem pneuservisu Vám na počkání aplikujeme Ultraseal do motocyklů všech kategorií. Více ›