Životnost motocyklových pneumatik závisí na následujících faktorech:

  • Styčná plocha pneumatiky s vozovkou

 

  • Použitý materiál

 

  • Váha motocyklu

 

  • Styl jízdy

 

  • Výkon motocyklu

 

  • Stav vozovek

 

  • Tlak vzduchu v pneumatikách


Ad 1) Čím větší styčná plocha pneumatiky s vozovkou, tím pomaleji se pneumatika opotřebovává. Důkazem toho je zavádění stále širších pneumatik.

Ad 2) Na výběru a složení materiálu závisí pevnost i životnost pneumatiky, tím méně se pneumatika odírá a tím více vydrží kilometrů. Na druhou stranu však dobrou přilnavost pneumatik zajišťuje pouze relativně měkký materiál.

Ad 3) Čím těžší motocykl, tím větší odírání pneumatik. Na druhou stranu, čím větší zatížení kol, tím lepší přilnavost pneumatik k vozovce a tím lepší přenos hnacích a brzdných sil.

Ad 4) Na rychlost opotřebení pneumatik má zvláště silný vliv individuální stýl jízdy. Někomu stačí ke ztrhání zadní pneumatiky 1500km, někomu 8000km, najdou se však i jedinci, kterým pneumatiky vydrží 13000km.

Ad 5) Výkon motoru, ať již chceme nebo ne, má také vliv na rychlost opotřebení pneumatik. Pokud jezdíme s lehkým plynem se 100ps/74kW, budou se nám pneumatiky stejně opotřebovávat rychleji, než když budeme prohánět naplno stroj s polovičním výkonem. Na vozovce s drsným betonovým povrchem se budou pneumatiky opotřebovávat vždy  rychleji než na hladkém asfaltovém povrchu. Rychle se pneumatiky opotřebovávají na štěrkových cestách a v terénu.

RYCHLÝ KONTAKT

Petr Matějka
Slavojova 664/11
Praha 2
128 00

qr

+420 777 136 386
+420 602 386 136

pmpneuservis@email.czNaše novinky
27. 10. 2017 Zakoupené pneu na e-shopu Vám rádi přezujeme, a to v našem pneuservisu v Horoměřicích, ul. Mikoláše Alše 639.
www.pm-pneuservis.cz Více ›
V našem pneuservisu Vám na počkání aplikujeme Ultraseal do motocyklů všech kategorií. Více ›